Przyczyna kilkunastominutowych zaburzeń pola widzenia

Miałem kilku - kilkunastominutowe zaburzenia pola widzenia. W polu widzenia pojawiły się zakłócenia, zygzakowate o nieregularnym kształcie. Przy zamkniętych powiekach były widoczne jako jasne kształty z prawej strony pola widzenia. Stopniowo przesuwaly się aż w końcu doszły do prawej strony i zniknęły. Co może być przyczyną? Nie towarzyszyły temu inne bóle i objawy. Jedynie kilka parę godzin wcześniej miałem intensywny trening, po którym miałem zaczerwienione oko. (Treningi mam takie czesto)

Witam. Podaje Pan typowe objawy migreny ocznej. Dolegliwość jest spowodowana chwilowym niedotlenieniem n. II i siatkówki,należy sprawdzić morfologię czy się Pan nie zagęszcza po treningu. W razie powtórzenia się dolegliwości położyć się na podłodze, nogi do góry i przez zamkniętą powiekę masujemy gałkę oczną. Mógł to byś też minizator. Pozdrawiam