Przyczyna nawracającego podrażnienia policzka u niemowlaka

Witam, Prosze o sugestie co moze byc przyczyną nawracającgo podrażnienia policzka u niemowlaka. Od 4mies.dziecko ma plamę na policzku,trochę pierścieniowa,czasem lekko się łuszczy. Dermatolog zalecił smarowanie clotrimazolem,ale nie pomoglo,dopiero po fucidinie jest troche lepiej,jdemak zmiana całkiem nie znika. Proszę o poradę.

Piotr Pilarski

Jeśli po fucidin pomógł to najprawdopodobniej przyczyną jest zakażenie bakteryjne. Sugeruję ponowną wizytę u dermatologa w celu zapisania silniejszego środka.

Pozdrawiam.