Przyczyna niskiej samooceny i braku akceptacji własnego ciała

Skąd u mnie tak niska samoocena?Nie lubię siebie,brzydko zdarza mi sie do siebie odnosić,nie akceptuję swojego ciała,jeśli trochę przytyję,to bardzo żle się z tym czuję i,jeśli tylko mogę,nie wychodzę z domu,bo się wstydzę.Jestem już dorosłą kobietą po 30 stce,zbieram masę komplementów,a jednak nie znoszę swego cielska.Zdarza mi się szukać wymówek,by nie spotkać się z wlasnym ukochanym,ponieważ czuję się niekomfortowo w swojej skórze.Skąd u mnie taki problem?Jaka jest przyczyna?Dziękuję.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Przyczyny mogą być bardzo różne, od rodziny poprzez szkołę, media i inne negatywne doświadczenia życiowe. Opisywane przez Panią zachowania i objawy mogą być oznaką poważniejszych zaburzeń bądź do nich prowadzić. Proszę skonsultować się z psychoterapeutą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!