Przyczyna powiększonego węzła chłonnego szyi

Powiększony węzeł chłonny szyjny,po prawej stronie, jest miękki, przesuwalny, czasem wraca do swoich rozmiarów, po czym znowu się powiększa. Czy to jest niebezpieczne ? Dlaczego tak się dzieje?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powiększenie węzłów chłonnych może mieć podłoże infekcyjne. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazane jest rozszerzenie diagnostyki.