Przyczyna powstania torbieli krwotocznej ciałka żółtego

Witam, Okres spóźnia mi się 10 dni. stwierdzono u mnie torbiel krwotoczną ciałka żółtego. chciałam zapytać dlaczego taka torbiel się utworzyła? czy to oznacza, że w tym cyklu nie miałam owulacji? Pozdawiam, A.

Miała Pani prawdopodobnie, tylko pęknięcie pęcherzyka w takim przypadku wystąpiło w okolicy przebiegającego naczynia i stąd powstanie torbieli krwotocznej. Pozostaje isę w obserwacji USG w celu sprawdzenia wchłonięcia się torbieli. Dalsze postępowanie pod kontorlą ginekologa.