Przyczyna problemów z zaśnięciem

Witam! Mam problem z zasypianiem. Śpię po 2 godziny już od czterech dni. Biorę S*** I C*** zapisany przez lekarza. Jestem zmęczona, wezmę S*** i próbuję zasnąć, a tu nic. Proszę o odpowiedź, co się ze mną dzieje, czy to psychika?

Witam serdecznie!

Bezsenność może być spowodowana przez wiele czynników, a pierwszym elementem aby problem rozwiązać jest znalezienie przyczyny dolegliwości. Proszę się na spokojnie zastanowić jak wygląda Pani dzień, przygotowanie do snu, higiena snu, czy są jakieś sytuacje stresujące które zaprzątają Pani myśli.

Może oprócz leków (nad którymi powinna się Pani poważnie zastanowić, gdyż przewlekłe ich stosowanie może doprowadzić do powstania objawów niepożądanych czy uzależnienia), warto spróbować również różnych technik wspomagających zasypianie (metody relaksacyjne, behawioralne czy autogenne). Można poprosić również o pomoc psychologa.

Polecam Pani artykuł zamieszczony na portalu poświęcony tej tematyce:
http://portal.abczdrowie.pl/metody-leczenia-bezsennosci

Proszę pamiętać że stosowanie leków powinno być krótkotrwałe (do 2-4 tygodni), powinno się stosować najmniejsze skuteczne dawki, a lek powinien być przyjmowany co 2-3 noce.
Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem odnośnie stosowanej przez Panią terapii.

Pozdrawiam!