Przyczyna przedłużającego się stanu podgorączkowego

Witam. Mam 54 lata i od roku oczekuję na operację wymiany stawu biodrowego (pierwotna obustronna koksartroza). Ale od lutego 20 miałem stan podgorączkowy. Temperatura w granicach 37,2 stopnie. W czerwcu temperatura znikła, ale teraz, tzn. od dwóch tygodni, pojawiła się z powrotem. O ile w poprzednim okresie ta temperatura pojawiała się zazwyczaj rano i po południu na około 2-3 godziny, tak teraz jest właściwie stała 37,3 i przez cały dzień. Towarzyszą temu objawy troszkę podobne do przeziębienia (spieczone, a nawet popękane usta, osłabienie, bóle mięśniowe). W poprzednim okresie, tzn. od lutego do czerwca, wykonałem szereg różnych badań i wyników, które jednak nie stwierdziły u mnie żadnych oznak stanów zapalnych i patrząc na wyniki, właściwie nie widać powodów podwyższonej temperatury.

Wyniki badań: WBC 6.06, RBC - 5,14, HCB - 15,5, HCT - 46,5, MCV - 90,5, PLT 156, OB - 5, MOCZ - w normie, ROZMAZ mikroskopowy: Podzielone obojętnochł. - 43%, kwasochł. - 5%, zasadochł. - 1%, monocyty - 6%, limfocyty - 44%, limfocyty reaktywne - 1%. Wymaz z nosa - ujemny, wymaz z pachwiny - ujemny, Cholesterol całkowity - 236, trójglicerydy - 181, bilirubina 0,61, AST - 28, ALT 43, GGTP - 40. IMMUNOLOGIA: P - ciała CMV IgG 25,31, CMV IgM - ujemny, Anty HCV - ujemny, Anty-Borelia IgM 1,86, HBs Ag - ujemny, HBS Ag - index 0,401 /trzy ostatnie wyniki wykonano metodą ELISA firmy E***. Sód w surowicy - 136, potas w surowicy - 4,11, wskaźnik protrombinowy - 108,33, INR - 0,94, APTT 31,60, APTT Ratio - 1,08 , CRP U - czułe - 1,1. Wykonałem też zdjęcie płuc - bez zmian ogniskowych i zagęszczeń. Nie wiem więc jakie jeszcze badania powinienem wykonać, żeby znaleźć przyczynę tak długiego trwania stanu podgorączkowego. Proszę o pomoc.

Witam!
Opisany niewielki wzrost temperatury raczej nie wymaga pilnej diagnostyki, gdyż temperatura nie osiąga 38,3 st C co jest kryterium gorączki o nieznanej etiologii (temperatura 38,3 st. C przez co najmniej 3 tygodnie i brak wyjaśnionej przyczyny). Taki lekko podwyższony wzrost temperatury może zależeć od trybu życia, stresu, chorób i przyjmowanych leków. Proponuję zastanowić się nad ewentualnym wpływem takich czynników. Wobec prawidłowych wskaźników stanu zapalnego oraz wyników badań immunologicznych wydaje się, że nie ma powodów do niepokoju. Pozdrawiam serdecznie!