Przyczyna spóźniającego się okresu i ryzyko zapłodnienia

Witam. Wspolżyłam bez zabezpieczenia, trwało to krótką chwilę i nie skończył w środku. Moje cykle trwaja 28 lub 27 dni. Miesiączki jeszcze nie dostałam, a ostatnią miałam 9 grudnia. Zbliżenie odbyło się 5 grudnia. Co może być przyczyną opożnienia się okresu i czy mogę być w ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli cykle są regularne to stosunek odbywał się w okresie dni niepłodnych. Stąd też szansa na ciążę jest mała. Oczywiście nie mogę jej obiektywnie wykluczyć. Opóźnienie w miesiączce może wynikać z wahań hormonalnych, co jeżeli będzie się przedłużać wymaga konsultacji z ginekologiem.