Przyczyna strzelających stawów

Witam, od jakiegoś czasu (w przybliżeniu pół roku, może więcej) mam problem ze "strzelającymi" stawami. Przeważnie są to biodra, barki, ale też kark, kolana, stawy skokowe. Mam 22 lata i od 10 lat trenuję sztuki walki. Nie miałam jak dotąd żadnych poważniejszych kontuzji jeśli nie liczyć naciągnięć, stłuczeń czy skręceń. Trenuję regularnie, 4-5x w tygodniu po 1-1,5h, każdy trening jest poprzedzony odpowiednią rozgrzewką. Skąd u mnie te "strzelające" odgłosy? Z góry dziękuję za odpowiedż.

Może być to spowodowane dużym napięciem struktur przechodzących nad stawem i dźwięk strzelania wywołuje przechodzenie napiętej struktury przez wyrostek kostny. Przyczyn może być wiele. Pewne jest iż przy takiej intensywności treningów konieczna bywa stała współpraca z fizjoterapeutą.