Kobieta , 20 lat Witam. Ostatnio już dłuższy czas borykam się z zapaleniem żołądka i dwunastnicy. Jest to niestety w moim przypadku dość trudne do wyleczenia powodem nie jest bakteria, więc w zasadzie oprócz "stomezul" i "osłonka gastro" nic nie przyjmuje. Bardzo spadam na wadze. Mam 166cm i obecnie ważę 45kg, czuję się słaba, często kręci mi się w głowie po szybszym podniesieniu się, średnio przyjmuje mi teraz jedzenie. Wyniki badań takich podstawowych są bardzo dobre, tarczycy też. Jaka może być przyczyna?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.
  • Zapalenie żołądka i dwunastnicy – Zapalenia żołądka i dwunastnicy bywają określane jako nieżyty lub katary żołądka. Mogą one przebiegać z bezkwaśnością, niedokwaśnością, nadkwaśnością lub kwaśnością prawidłową soku żołądkowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: