Przyczyny bólu brzucha, biegunki i wymiotów

Co może być przyczyną bólu brzucha od 2 tyg i od tygodnia biegunki oraz wymiotów i gorączki 39 stopni.. W ten poniedziałek (18.11.2013) był zabieg wycięcia wyrostka. Po zabiegu ból brzucha nie minął, tak jak biegunka. We wtorek pojawiła się wysoka gorączka i od tej pory nie spada poniżej 38 stopni.. Co to może być, jakie badania powinny zostać wykonane, aby czegoś się dowiedzieć?

Szanowna Pani,
Jeśli gorączka nie ustąpiła po usunięciu wyrostka robaczkowego to znaczy, że nadal istnieje zakażenie. Może ono mieć swoje źródło w tkankach otaczających usunięty wyrostek. Można też podejrzewać, że infekcja ma swoje miejsce/źródło w innych partiach przewodu pokarmowego.
Wydaje się, że w takiej sytuacji wskazane byłoby kontynuować leczenie antybiotykiem i probiotykiem i koniecznie pokazać się u lekarza. Należy oznaczyć odczynu zapalne, wykonać USG, oraz przeprowadzić badanie fizykalne.
Z poważaniem J.Zachwieja