Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyczyny bólu kolana i biodra po zabiegu chondromalacji rzepki

Rok temu moja 17 letnia córka przeszła artroskopię lewego kolana z powodu chondromalacji rzepki lewej stopnia II. Fałd skrzydłowaty przyśrodkowy. Ból kolana utrzymuje się nadal, nasila przy siadaniu, wstawaniu, wchodzeniu po schodach oraz od pewnego czasu córka skarży się na kłujący ból lewego biodra. Zwracam się z pytaniem jaka może być tego przyczyna?? Jak złagodzić objawy??
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Ból biodra może być wynikiem zmiany postawy u córki w celu oszczędzania bolącego kolana. Należałoby podejść dwutorowo do tematu. Po pierwsze wzmacniać strukturę chrząstki preparatami farmakologicznymi i odpowiednim żywieniem (pokarmy zawierające żelatynę). Po drugie leczenie bólu - farmakoterapia doustna lub zabiegi w poradni leczenia bólu. Dodatkowo rehabilitacja dla korekcji postawy

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy