Przyczyny bólu piersi i sutków

Witam mam 20 lat mieszkam w Psarach koło Rawicza ,od poniedziałku boli mnie prawa pierś jak dotykam to mnie sutki polą od czego to może być druga pierś tak samo potrzebuje szybkiej odpowiedzi :(

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam. Ból piersi może być objawem fizjologicznym i występować przed miesiączką oraz pojawiać się w pierwszych tygodniach ciąży. Może być też patologiczny, jak w przypadku zaburzeń hormonalnych. Jeśli objaw będzie się utrzymywać zalecam wizytę u lekarza ginekologa, który zbada Panią i zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam