Przyczyny bólu podbrzusza podczas stosunku

Czy ból podbrzusza to coś groźnego ? Ostatnio współżyłam ze swoim chłopakiem i podczas stosunku odczuwałam ból w okolicach podbrzusza,z czasem ten ból wzrósł, nie mogłam chodzić,było mi niedobrze oraz oddawałam często mocz.Myślałam, że to może być spowodowane przez miesiączkę, która mi się spóźnia ,dlatego wzięłam tabletki przeciwbólowe natomiast i one mi nie pomogły.Dzisiaj znowu zaczął mnie boleć brzuch w dolnych okolicach , odczuwam także lekko spuchnięty brzuch. Co to może być?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Być może toczy się jakiś stan zapalny w obrębie jamy brzusznej. Proszę zgłosić się go ginekologa, a jeśli ten wykluczy przyczyny związane z narządem rodnym, niezbędne będzie wykonanie USG jamy brzusznej i konsultacja z chirurgiem.