Przyczyny bólu szyi i klatki piersiowej
Witam serdecznie, od jakiegoś czasu odczuwam dziwne uczucie duszenia w szyi, jakby wszystko było spięte oraz w 1/3 górnej części klatki piersiowej. Do tego odczuwam ból w szyi, karku, odcinku piersiowym, tzn. jak schylę głowę w dół, to mam uczucie, że coś mnie ciągnie i boli. Od kilku tygodni budzę się następnego dnia z bólem szyi, zwłaszcza kiedy chcę skręcić ją w lewo lub prawo i bólem barków oraz obręczy barkowej. Nawet podczas chodzenia mam to dziwne uczucie duszenia w szyi i klatce. Czasami szyja robi mi się czerwona i jakby piekła, zwłaszcza w dół poniżej krtani, aż do początku klatki piersiowej. Robiłem RTG klatki piersiowej, ale wyniki są dobre. Morfologia też jest ok. Próby wątrobowe są dobre, ale w górnej granicy. Trzy miesiące temu robiłem badania w kierunku tarczycy i TSH, FT3, FT4 w normie. Jeszcze dodam, że podczas bardzo głębokiego wdechu odczuwam dziwny ból w dolnej części szyi, jakby coś blokowało mi dalszy wdech. Do tego dochodzi duża nerwowość i rozdrażnienie.

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam!
Opisane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn. Należy brać pod uwagę wole obojętne tarczycy, zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego kręgosłupa oraz ewentualne przeziębienie, zapalenie mięśni szyi i karku. Aby ustalić dokładną przyczynę wskazane jest wykonanie dokładnego badania fizykalnego oraz ewentualnych badań dodatkowych np. USG tarczycy (w wolu obojętnym czynność tarczycy jest prawidłowa, a jedynie dochodzi do powiększenia jej objętości co skutkuje objawami uciskowymi) i zdjęcia RTG odcinka szyjnego kręgosłupa.
Proponuję skonsultować problem z internistą. Niestety nic więcej nie mogę powiedzieć bez dokładnego wywiadu i badania.
Pozdrawiam serdecznie!