Przyczyny bólu szyi i klatki piersiowej

Witam serdecznie, od jakiegoś czasu odczuwam dziwne uczucie duszenia w szyi, jakby wszystko było spięte oraz w 1/3 górnej części klatki piersiowej. Do tego odczuwam ból w szyi, karku, odcinku piersiowym, tzn. jak schylę głowę w dół, to mam uczucie, że coś mnie ciągnie i boli. Od kilku tygodni budzę się następnego dnia z bólem szyi, zwłaszcza kiedy chcę skręcić ją w lewo lub prawo i bólem barków oraz obręczy barkowej. Nawet podczas chodzenia mam to dziwne uczucie duszenia w szyi i klatce. Czasami szyja robi mi się czerwona i jakby piekła, zwłaszcza w dół poniżej krtani, aż do początku klatki piersiowej. Robiłem RTG klatki piersiowej, ale wyniki są dobre. Morfologia też jest ok. Próby wątrobowe są dobre, ale w górnej granicy. Trzy miesiące temu robiłem badania w kierunku tarczycy i TSH, FT3, FT4 w normie. Jeszcze dodam, że podczas bardzo głębokiego wdechu odczuwam dziwny ból w dolnej części szyi, jakby coś blokowało mi dalszy wdech. Do tego dochodzi duża nerwowość i rozdrażnienie.

Witam!

Opisane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn. Należy brać pod uwagę wole obojętne tarczycy, zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego kręgosłupa oraz ewentualne przeziębienie, zapalenie mięśni szyi i karku. Aby ustalić dokładną przyczynę wskazane jest wykonanie dokładnego badania fizykalnego oraz ewentualnych badań dodatkowych np. USG tarczycy (w wolu obojętnym czynność tarczycy jest prawidłowa, a jedynie dochodzi do powiększenia jej objętości co skutkuje objawami uciskowymi) i zdjęcia RTG odcinka szyjnego kręgosłupa.
Proponuję skonsultować problem z internistą. Niestety nic więcej nie mogę powiedzieć bez dokładnego wywiadu i badania.

Pozdrawiam serdecznie!