Przyczyny braku krwawienia podczas przerwy między opakowaniami

Witam, mam pytanie odnośnie krwawienia z odstawienia. Otóż teraz skończyłam drugie opakowanie tabletek i po pierwszym opakowaniu wystapiło u mnie krwawienie z odstawienia po 3 dniach. Była to niedzielą popołudniu. Teraz, po drugim opakowaniu, dzisiaj jest już poniedziałek, a krawienia nadal nie ma. Podczas pierwszego tygodnia wzięłam tabletkę zamiast o siedemnastej dwadzieścia, o szóstej rano, więc teoretyczie zmieściłam się w dopuszczalnej przerwie. Zresztą zadawałam już to pytanie i uzyskałam odpowiedź, że wszystko powinno być w porządku. Jednak teraz mam następne nurtujące mnie pytanie - czy krwawienie z odstawienia może się opóźniać? Na przykład przez przeziębienie, stres, cokolwiek, ponieważ w ulotce jest napisane, że powinno ono występować mniej wiecej tego samego dnia podczas danej przerwy... Dodatkowo po pierwszym opakowaniu krwawienie było w miarę skąpe - czy to także normalne? Teraz pobolewają mnie trochę sutki/piersi i od czasu do czasu plecy u dołu, mam nadzieję, że to objawy zbliżającego się krwawienia. Teraz jak postępować, jeśli (mam nadzieję, że jednak tego krwawienia dostanę) do piątku, kiedy będę miała rozpocząć nowe opakowanie, nie dostanę krwawienia, mimo to rozpocząć nowe opakowanie? Czy nie rozpoczynać go w przypadku, gdy krawienie nie wystąpi, a co jeśli wystąpi ono bardzo słabe? Kiedy najlepiej zrobić ewentualny test ciążowy? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyczyny braku krwawienia podczas przerwy miedzy opakowaniami mogą być różne. Jednym z nich, najważniejszym, jest ciąża, dlatego w przypadku braku krwawienia podczas 7-dniowej przerwy należy wykonać test ciążowy. Ponieważ we wczesnej ciąży test może być fałszywie ujemny, a ważne jest, aby w przypadku poczęcia odstawić antykoncepcję hormonalną, można go powtórzyć po około tygodniu, dwóch (dla pewności) już podczas stosowania nowego blistra. Jeśli test wykonany podczas przerwy między opakowaniami okaże się pozytywny, nie należy rozpoczynać kolejnego opakowania.

Pozdrawiam!