Przyczyny braku miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Mam 29 lat. W maju ubiegłego roku odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, ponieważ staramy się o dziecko. Po odstawieniu mam problemy z miesiączką, nie wspominając już o zajściu w ciążę. Biorę tabletki na wywołanie - wtedy dostaję miesiączkę, lecz w następnych miesiącach, gdy odstawię tabletki, znowu mam problemy.  Proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najwyraźniej cierpi Pani z powodu zaburzeń hormonalnych. Nie wspomniała Pani nic o badaniach steżęń hormonów we krwi. Jeśli takowe nie były u Pani dotąd wykonane, to z pewnością najwyższy czas o tym pomyśleć. Proszę udać się do swojego lekarza ginekologa lub ginekologa-endokrynologa i poprosić o diagnostykę. Lekarz skieruje Panią na badania krwi (stężenie prolaktyny, progesteronu, hormonów androgennych, LH, FSH). Na podstawie wyników tych badań możliwe będzie rozponanie przyczyny Pani problemów i wdrożenie leczenia farmakologicznego, które często jest stosunkowo łatwe i skuteczne.

Pozdrawiam serdecznie!