Przyczyny braku miesiączki przy tabletkach antykoncepcyjnych

Biorę tabletki anty już od 3 lat. Cały czas regularnie i tak tez było w tym miesiącu. Brałam regularnie je. W 2 tygodniu był stosunek przerywany i wytrysk był poza mną. Ale okresu jak nie było tak nie ma. białe tabletki już się skończyły i biorę znów następne opakowanie różowych. Robiłam test wyszedł negatywny. Co się może dziać? Bo się powoli zaczynam martwić.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Brak krwawienia z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych może występować bez powiązania z ciążą.
Czasami może się zdarzyć, że wyściółka macicy nie pogrubi się w czasie cyklu na tyle aby mogła zostać złuszczona i wydalona. Takie zjawisko występuje u części kobiet i jest fizjologiczne jeśli zdarza się sporadycznie.