Przyczyny braku okresu u 44-latki

Witam mój problem polega na tym że od dwóch miesięcy nie mam okresu .W ciąży nie jestem.Wczesniej przez trzy miesiące brałam lek Primolut Nor z powodu przedłużających się krwawień w miedzyczasie miałam operacje dostalam dwa znieczulenia jedno miejscowe które nie zadzialalo drugie w kręgosłup.Choruje na niedoczynność tarczycy biorę Letrox i nadciśnienie.Od paru dni bola mnie jajniki i podbrzusze tak jak przed okresem jednak okresu nie ma .Co robić, czekać spokojnie?Czy to miało wpływ na to .

Aleksander Ropielewski

Wszystkie z opisanych przez Panią sytuacji i ciągu wydarzeń mogą się przyczyniać do braku okresu. Aby jednoznacznie Pani odpowiedzieć powinienem mieć możliwość zlecenia badań dodatkowych. Ogólnie przyczyn nieregularnego miesiączkowania poszukuje się po kolejnych 3 miesiącach bez krwawienia lub po 6 miesiącach rzdkich i nieregularnych krwawień.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski