Przyczyny brązowego języka

witam! moje pytanie brzmi od czego robi się brązowy jezyk? lewa polowa jezyka nabrala barwy brazowej,nie ma naloty,jest jak by zafarbowana,dodam ze wlasnie skonczylam antybiotyk o nazwie clindamycin,czy to obiaw poważnej choroby? co nalezy z ty zrobić? z góry dziekuje za odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Brązowy nalot na języku może być objawem toksemii, czyli dużego zatrucia organizmu toksynami, czy jego zakwaszenia. Toksemia to problem osób, które nie odżywiają się we właściwy sposób. Innym zdrowotnym problemem, którego objawem może być brązowy nalot na języku, jest np. niedotlenienie organizmu. Brązowy nalot na języku występuje często u nałogowych palaczy, których układ oddechowy przestaje funkcjonować w prawidłowy sposób.