Przyczyny ciągłego kaszlu po zapaleniu gardła

Od półtora miesiąca mam kaszel. Na początku miałam napady mokrego kaszlu trwające kilka minut. Poszłam do lekarza rodzinnego który powiedział, że to zapalenie gardła - dostałam antybiotyk i syrop wykrztuśny. Niestety nadal mam kaszel. W dzień jest mniejszy, ale w nocy budzę się codziennie o podobnej godzinie i zaczynam sie dusić, kiedy odkaszlnę nie mogę nabrać powietrza, aż lecą mi łzy z oczu, z trudnością nabieram świszczący oddech kiedy napiję się wody. Jaka może być tego przyczyna?

Witam,
zwykle po infekcji jest nadwrażliwość i nadreaktywność oskrzeli - kaszel, zwykle suchy.
Może stosować Pani tabletki na noc z kodeiną, hamujące odruch kaszlowy.
W ciągu kilku dni kaszel powinien ustapić

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pano, prawdopodobnie reakcja oskrzeli na czynnik zakaźny. Ważne w tym przypadku byłoby zbadanie Pani dróg oddechowych. Zalecam wizyte ponowna i wykonanie ewentualnie RTG klatki piersiowej. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany kaszel najpewniej ma tło infekcyjne, choć może być to wynik np. także alergii. Sugeruję ponowną ocenę lekarza POZ.