Przyczyny częstego bólu żołądka

Witam. Chcialabym zapytac, jakie moga byc powody bolu zoladka? Czesto mi sie odbija, czasem mam gazy i dziwny posmak w ustach (kwaśny?). Staram sie odzywiac zdrowo, nie wiem czym jest to spowodowane. Dzieje sie tak mniej wiecej od okolo pol roku. Czuje usisk w zoladku, czasem jest mi niedobrze. Dodam, ze nie biore zadnych lekow, jedynie antykoncepcje (vibin mini). Co powinnam w takiej sytuacji zrobic? Pozdrawiam

Witam,

Przyczyn może być wiele, ale proszę spróbować pić więcej wody mineralnej (min. 2 l dziennie) oraz zwiększyć spożycie warzyw i owoców (5 porcji dziennie) - objawy wskazują na zakwaszenie organizmu. Jeśli w ciągu dwóch tygodni objawy nie będą ustępować - należy udać się do lekarza lub dietetyka.

Pozdrawiam,
Agnieszka Depińska

Ból brzucha czy żóładka jest objawem niespecyficznym, to znaczy może występować w bardzo wielu chorobach i na podstawie informacji, które zawarła Pani w pytaniu , nie sposób ustalić co może być jego przyczyną. Doradzałbym konsultację u gastroenterologa.