Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyczyny drętwienia palców u młodej osoby

Witam.Od czasu do czasu drętwieją mi palce lewej ręki.Nie jest do jakoś dokuczliwe ,ale zastanawiam się co to może być?Przy drętwieniu palców nie pomaga nawet ruszanie czy masaż ich, dopiero po paru minutach to przechodzi.Co w takiej sytuacji robić.Jakieś ćwiczenia czy coś innego?Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Prawdopodobnie to objawy ucisku na nerw na poziomie nadgarstka, można zastosować rehabilitację dodatkowo ala nerv

Kierownik oddziału urazowo-ortopedycznego w szpitalu w Przeworsku.
0

Przede wszystkim należy ustalić co jest przyczyna drętwienia a potem dobrać leczenie. Proszę udać się na konsultację do neurologa lub ortopedy.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0

Dzień dobry,

Objaw drętwienia palców może być spowodowany neuropatią obwodową, czyli zaburzeniem spowodowanym uciskiem, zapaleniem, niedokrwieniem czy też uszkodzeniem nerwu. Ze względu na nerw, który w danym czasie jest ,,uszkodzony bądź uciśnięty" przyczyną może być zespół cieśni kanału nadgarstka, kanału łokciowego lub tzw ,,porażenie sobotniej nocy". Konieczna jest wizyta u lekarza neurologa aby postawić prawidłową diagnozę i rozpocząć leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy