Przyczyny drętwienia palców u młodej osoby

Witam.Od czasu do czasu drętwieją mi palce lewej ręki.Nie jest do jakoś dokuczliwe ,ale zastanawiam się co to może być?Przy drętwieniu palców nie pomaga nawet ruszanie czy masaż ich, dopiero po paru minutach to przechodzi.Co w takiej sytuacji robić.Jakieś ćwiczenia czy coś innego?Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Przede wszystkim należy ustalić co jest przyczyna drętwienia a potem dobrać leczenie. Proszę udać się na konsultację do neurologa lub ortopedy.

Dzień dobry,

Objaw drętwienia palców może być spowodowany neuropatią obwodową, czyli zaburzeniem spowodowanym uciskiem, zapaleniem, niedokrwieniem czy też uszkodzeniem nerwu. Ze względu na nerw, który w danym czasie jest ,,uszkodzony bądź uciśnięty" przyczyną może być zespół cieśni kanału nadgarstka, kanału łokciowego lub tzw ,,porażenie sobotniej nocy". Konieczna jest wizyta u lekarza neurologa aby postawić prawidłową diagnozę i rozpocząć leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.