Przyczyny drgania mięśni

Witam, o jakichś 4 tygodni drga mi mięsien przy kciuku na dloni bo wewnetrznej stronie... Powtarza sie to ci kilka minut, nie jest bolesne, sle to dziwne odczucie. tak jakby samoistnie sie skurcza i pulsuje. Wyniki krwi oraz elektrolity mam w normie. Jaka moze byc przyczyna?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim podejrzewać można zaburzenia neurologiczne, w tym zespół cieśni nadgarstka. Sugeruję skontaktować się z neurologiem, na podstawie badania lekarskiego można będzie dokładnie określić rodzaj zaburzeń i zlecić badania w kierunku ich diagnostyki.