Przyczyny drżenia rąk

Mam kłopot. Ręce mi się trzęsą nie tylko w sytuacjach społecznych ale także w domu. Gdy trzęsą mi się ręce nie czuje stresu ręce trzęsą się zawsze, napisze że pale ale okazyjnie mam 18 lat i ten problem chodzi za mną od 2 lat. Nie wiem co to może być i do kogo mam z tym iść? Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Witam!

Opisane objawy mogą mieć różne przyczyny, jednak żeby stwierdzić przyczynę psychiczną, należy najpierw wyeliminować zaburzenia somatyczne. Warto w tej sprawie skonsultować się z lekarzem rodzinnym, by mógł zlecić odpowiednie badania lub pokierować Pana dalej do innego specjalisty. Jeśli zostaną wykluczone przyczyny organiczne, wtedy należy skonsultować problem z lekarzem psychiatrą lub psychologiem.

Pozdrawiam