Przyczyny gromadzenia się wody w organizmie

Jaka moze byc przyczyna gromadzenia wody w organizmie ? Ze względu na zaburzenia odżywiania nie miesiączkuje, nie używam soli, cukru (niestety słodzik i gumy do żucia, a oprócz tego zero chemii) odżywiam sie zdrowo. Czasem wykonuje lekkie cwiczenia fizyczne w domu trwają one ok pol godziny czasem 2x dziennie. Raczej mam siedzący tryb życia. A z dnia na dzien np. Obwód ud potrafi wzrosnąć o 3 cm co czuje po spodniach i widze. (Mierze sie rano naczczo) to samo waga ktora wzrasta o 1-2kg

Witam Panią,

Przyczyn gromadzenia sę wody w organizmie jest wiele. Wpływ mogą mieć zaburzenia hormonalne, leki. Paradoksalnie woda może się zatrzymywać również w sytuacji kiedy mało pijemy. Zaleca się od 1,5-2l/dzień. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od Nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.
Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pani organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pani przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk