Przyczyny jednodniowych miesiączek

Witam! Ostatnio uprawiałam seks na początku listopada, w połowie listopada dostałam miesiączkę, po jednym dniu krwawienie ustało i pojawiło się ponownie po 4 dniach - wtedy to była 5-cio dniowa, normalna miesiączka. W grudniu dostałam miesiączkę w terminie i ponownie trwała 1 dzień, od tego czasu minęło 5 dni i miesiączki brak, nie plamię, jest tylko przezroczysty, bezzapachowy śluz. Dodatkowo od 2 dni boli mnie prawy jajnik, promieniując do nerki, nie mogę chodzić i się wyprostować (jak siedzę i leżę jest dobrze).

Dodam, że do ginekologa chodzę na usg dopochwowe i cytologię regularnie raz w roku, teraz wizyta przypada mi na koniec marca 2010. Zastanawiam się, czy przyśpieszyć wizytę (nawet jeśli umówię się teraz, to miesiąc będę czekać). Czy to może być ciąża (mam 36 lat)? A może zaburzenia hormonalne? Dodam, że od kilku lat biorę na tarczycę **** (hormon tarczycy) (wyniki są OK), a od września miałam strasznie duży stres w pracy, często płakałam (pocieszam się, że może stąd te kłopoty z miesiączkami). Będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Niewykluczone, że zaszła Pani w ciążę. Radzę wykonać już teraz test z moczu. Niezależnie od wyniku, powinna Pani udać się do lekarza - jeśli nie ginekologa, to rodzinnego. Stres może wywoływać zaburzenia miesiączkowania, ale ból, o którym Pani pisze, może być spowodowany przyczyną organiczną, jak np. kamica nerkowa lub torbiel jajnika. Ciąża także mogłaby go powodować, szczególnie, jeśli nie jest on silny. Przejrzysty i bezwonny śluz jest natomiast normalnym zjawiskiem zarówno podczas cyklu poza miesiączką, jak i w ciąży.

Pozdrawiam!