Przyczyny kaszlu po antybiotykoterapii

Witam. W lutym brałam antybiotyk miałam grype i od tego czasu utrzymuje mi się kaszel. Najczęściej rano po przebudzeniu, wieczorem , po wysilku, przy śmiechu. Raczej suchy ale czasami odkrztusza się wydzielina biała. Od czasu do czasu podczas tego kaszlu mam tak jakby metaliczny smak w ustach. Co może być przyczyną tego kaszlu?

Lek. Tomasz Budlewski

Kaszel po infekcji moze utrzymywać sie kilka tygodni. Jesli nie ustąpi w najbliższym czasie proszę udać sie do lekarza