Przyczyny krwawienia z odbytu i śluzu w kale

Witam serdecznie, proszę o pomoc, ponieważ od jakiegoś czasu krwawię z odbytu, jest to jasna krew po wypróżnieniu na papierze toaletowym, odczuwam także ból odbytu oraz brzucha, swędzenie odbytu głównie wieczorami, zaobserwowałem czasami śluz w kale. Robiłem badanie kału krwi utajonej nie ma, a w posiewie wyszła mi nieznaczna ilość grzybów. Byłem u lekarza, badanie palcem nic nie wykazało, barłem czopki na hemoroidy, chwile było ok, ale wszystko wrócio. Doszły mi teraz bóle brzucha. Co mi dolega

Witam,
krwawienie jasną, czerwoną krwią podczas wypróżniania najbardziej wskazuje na czynną chorobę hemoroidalną. Dolegliwości niestety mogą nawracać (pomimo przyjmowania czopków przez pewien okres czasu).

Powinien Pan zgłosić się do lekarza proktologa (chirurga) - być może powinno być zastosowane leczenie zabiegowe.

pozdrawiam