Przyczyny małopłytkowości samoistnej

Małopłytkowość samoistna . Witam!Jestem 20 letnią dziewczyną i 1,5 roku temu stwierdzono u mnie małopłytkowość samoistną i nadal nie wiadomo co jest tego przyczyną. Więc czy powinnam mieć wykonaną biopsję szpiku lub jakieś inne badania prócz podstawowych badań krwi.?

Witam! Diagnozę małopłytkowości samoistnej stawia się po wykluczeniu znanych przyczyn małopłytkowości (choroby wątroby, zakażenia wirusowe, choroby szpiku). Diagnostykę powinno się prowadzić pod kierunkiem hematologa w związku z czym sugeruję wizytę u specjalisty.