Przyczyny napędowych skoków ciśnienia tętniczego

Czy zmiany w mózgu typu leukoarajozy moga byc przyczyna napędowych skoków cisnienia tętniczego? W badaniu MRI mózgu stwierdzono mi leukoarajoze i zmiany naczyniopochidne. Od kilku tygodni zauważyłem, ze w ciagu dnia, głownie wieczorem mam skoki cisnienia do wartości 165/105. Po jakimś czasie cisnienie sie normalizuje. Badania MRI klatki piersiowej, jamy brzusznej OK.

Leukoarajoza jest wynikiem skoków ciśnienia tętniczego krwi.

Zmiany naczyniopochodne w mózgu są wynikiem miejscowego niedokrwienia tkanki mózgowej.
Najczęściej powstają jako konsekwencja chorób sercowo-naczyniowych, z których najczęściej wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hipercholesterolemię. Poza tym ważnym czynnikiem ryzyka jest palenie papierosów, cukrzyca i miażdżyca tętnic domózgowych.