Przyczyny nieregularnych miesiączek

Witam! Powinnam dostać miesiączkę 2 października, ale spóźnia mi się kilka dni. Mam nieregularne miesiączki, zazwyczaj 30-dniowy cykl. Miałam objawy takie jak zawsze, ale samego okresu nie dostałam. Zamiast miesiączki miałam biały trochę gęsty śluz, po czym uległ zmianie na wodnisty, rozciągliwy jak galaretka. Czy jest to spowodowane stresem, przeprowadzką itd.? W tym miesiącu miałam dużo zmartwień. Jaki śluz powinien być przed samą miesiączką? Dodatkowo robiłam test 5 października, co wykazał negatywną odpowiedź. Mam od tygodnia bóle brzucha. Liczę na szybką pomocną odpowiedź.

Witam serdecznie!

Istnieje wiele czynników wywierających wpływ na długość cyklu. Do najważniejszych zalicza się stres, wprowadzenie restrykcyjnej diety, intensywny wysiłek fizyczny, zmianę klimatu, infekcje itp. Niemożliwe jest ustalenie bezpośredniej przyczyny opóźnienia miesiączki bez dokładnego zebrania wywiadu lekarskiego.

Test wykonany po dniu spodziewanej miesiączki można uznać za wiarygodny. W sytuacjach wątpliwych zalecane jest oznaczenie stężenia hormonu betaHCG w surowicy krwi.

W drugiej połowie cyklu śluz jest biały, nieciągliwy, typowy dla dni niepłodnych.

Pozdrawiam