Przyczyny niskiego poziomu płytek

Mam 40 lat, jestem kobietą, waga wynosi 65 kilogramów, od 3 lat używam wkładki hormonalne. Wyniki morfologii 13.05.2010 r.: WBC 6,9 K/UL, SEG 80%, RBC 4,72 M/UL, LYMP 20%, HGB 15,3 G/DL, HCT 32,4 PG, MCHC 33,2 G/DL, RDW 12,9%, PLT 87 K/UL, MPV 17,5 FL, OB 5 po 1 godz., 15 po 2 godz., żelazo 87 ug/dl. Z tymi wynikami zgłosiłam się do lekarza ponieważ miałam problemy z oddawaniem częstym moczu (wyniki moczu krwinki białe 0-2, nieliczne bakterie) Dostałam od lekarza D*** 1 g dwa razy dziennie. Wcześniej brałam ziołowe leki, ale nie było poprawy. Po przyjściu do domu, zaczęłam porównywać wyniki morfologii i zauważyłam niskie PLT, co mnie zdziwiło, bo lekarz powiedział, że wszystko OK. Prywatnie 17.05.2010 r., tj. po 5 dniach, powtórzyłam morfologię: RBC 3,99, HCT 35,0, MCV 87,8, RDW 14,3%, RDWa 69,3, HGB 13,1, MCH 32,9, MCHC 37,4, PLT 73, PCT 0,07, MPV 9,4, PDW 14,1, LPCR 8,9, DE LYM 2,3, 26,2%, GRAN 6,1, 68,2%, MID 0,5. Przypominam, iż byłam w trakcie brania antybiotyku doustnie oraz globulek dopochwowych z powodu stanu zapalnego pochwy. W ostatnim czasie brałam leki przeciwbólowe, olej z wiesiołka (torbiele i włókniaki piersi). Nadmieniam, iż po telefonicznej konsultacji z lekarzem dowiedziałam się, że rok temu, tj. 06.2009, PLT miałam 92. Proszę o pomoc, co mam sądzić o wynikach. Lekarz stwierdził tylko, iż jakieś laboratorium się pomyliło. Wyniki i tak są dobre. Ja cały czas mam wrażenie, że mi zimno, cały czas mam temp. 36,9 (to chyba dobra), pieczenie oczu, jestem bardzo nerwowa, mam suchą cerę. Wyniki kontroli piersi są OK, aktualne USG 04.05.2010 r., biopsja 2009 r. – bez zmian, wręcz torbiele się zmniejszyły. USG jamy brzusznej też 04.05.2010 – OK. USG ginekologiczne 11.05.2010 r. – OK., tylko lekki stan zapalny i płyn w zatoce Douglasa.

Redakcja abcZdrowie

Według mojej oceny niski poziom płytek (i ciągle się obniżający) wymaga dalszej diagnostyki i ustalenia przyczyny takiego stanu.
Co do Pani samopoczucia - sugerowałabym diagnostykę tarczycy - fT3, fT4, a także TSH.