Przyczyny niskiej wagi

Witam serdecznie. Jestem szczupły od lat, przy wzroście 180 waże 63 kg. Chciałbym się dowiedzieć czy są możliwe jakieś badania, które mogłyby wykluczyć, że taki stan rzeczy jest spowodowany przez jakąś chorobę jelit etc. , czy to tylko kwestia genetyki czy metabolizmu.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam serdecznie,
Warto wykonać podstawowe badania takie jak morfologia, a także hormony tarczycy.

Ciężko jest określić, czy coś Panu dolega, bez konkretnego wywiadu zarówno lekarskiego, jak i dietetycznego.

Jak wygląda Pana jadłospis w ciągu dnia? Może faktycznie je Pan za mało do swojego zapotrzebowania energetycznego.
Czy masa ciała utrzymuje się, czy zmniejsza?

Jak się Pan czuje? Czy zaobserwował Pan jakieś niepokojące objawy??

Brakuje dokładnych informacji, ale z pewnością warto byłoby wykonać podstawowe badania i skonsultować z lekarzem i dietetykiem.

pozdrawiam

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Witam, można a nawet trzeba się zdiagnozować, ale można też zawalczyć o wagę przez dobranie indywidualnie produktów spożywczych na podstawie wyników badań z krwi żylnej, nikt nie odpowie teraz Panu czy to kwestia genów czy metabolizmu, mogę jedynie zdradzić, iż geny to jedynie 10% jakości naszego życia, reszta to żywienie (60%) i styl tegoż życia (30%).
pozdrawiam serdecznie!