Mdłości po jedzeniu a ich przyczyny

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące mdłości po jedzeniu. Od tygodnia nie mogłem jeść, ponieważ mdliło mnie przy każdym jedzeniu, obojętnie jakiego posiłku. Jest chęć wymiotów, ale niestety czuję, że żołądek jest pusty i nie ma czym wymiotować. Byłem u lekarza i przepisał mi lek na mdłości po jedzeniu o nazwie N***. Brałem je przez około 4 miesiące i pomogło. Po 4 miesiącach przestałem i problem mdłości po jedzeniu znowu wrócił. Zamiast zjeść normalny obiad, zjem łyżkę ziemniaków i już jest koniec. Zaraz pojawiają się u mnie mdłości po jedzeniu i bierze mnie na wymioty. Zdarza się to również przed jedzeniem. Czym takie mdłości po jedzeniu mogą być spowodowane? Czy to może być oznaka jakiejś choroby albo nieprawidłowości w diecie? Raczej nie odżywiam się niezdrowo, chyba tak normalnie. Mógłbym prosić o doradzenie jakiegoś leku na mdłości po jedzeniu? Czegoś, co mogłoby mi pomóc? Nie wiem już co mam robić... Z góry dziękuję za pomoc.

Witam!

Przede wszystkim należy wyjaśnić przyczynę występowania nudności i wymiotów, gdyż te objawy mogą mieć wiele przyczyn. Niestety nie przedstawił Pan szczegółowych informacji, wobec tego potraktuje sytuację tak jakby nie było żadnej diagnostyki. W celu wykrycia przyczyny tych dolegliwości należy przeprowadzić dokładny wywiad oraz badanie fizykalne, a później zlecić ewentualne badania dodatkowe. Przyjmowany przez Pana lek należy grupy inhibitorów pompy protonowej może on przynieść poprawę w wielu schorzeniach górnej części przewodu pokarmowego m.in. refluks żołądkowo-przełykowy, zapalenie błony śluzowej żołądka czy choroba wrzodowa, ale nie może być stosowany ciągle. Dlatego powinien Pan zgłosić się do lekarza rodzinnego lub internisty w celu wykrycia dokładnej przyczyny i zastosowania skutecznego leczenia.
Pozdrawiam serdecznie!