Przyczyny obniżonych wyników krwi

Witam serdecznie, mam 55 lat, jestem mężczyzną i proszę o interpretację moich wyników. Podaję wyniki: OB 6, WBC 6,62 G/L, NEU 3,11, 46.9%N, LYM 2,34, 35,4%L, MONO 0,732, 11,0%M, EOS 0,384, 5,80%E, BASO 0,052, 0,805%B, RBC 5,05T/L, HGB 8,60mmol/L, HCT 0,417 L/L, MCV 82,5 fL, MCH 1,70 fmol, MCHC 20,6 mmol/L, RDW 15,1 %, PLT 226, G/L, MPV 11,0 fl. Bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
55 LAT ponad rok temu

Dzień dobry.

W przedstawionym przez Pana wyniku możemy znaleźć wyraźną niedokrwistość/anemię.

Anemia ta należy do niedokrwistości normocytarnych (czyli krwinka jest prawidłowej wielkośći) jednakże u Pana jest blisko dolnej granicy normy - co może oznaczać, że przyczyną niedokrwistości jest krwawienie. W Pana wieku w przypadku tego typu niedokrwistości należy koniecznie wykluczyć raka przewodu pokarmowego, uchyłki jelita grubego oraz nieswoiste zapalenia jelit. Można to zrobić za jednym zamachem, wykonując kolonoskopię. Jest to badanie, które w Pana przypadku jest wysoce wskazane.