Przyczyny odmiennego przebiegu miesiączki

Otóż mam problem, podejrzewam że jestem w ciąży. Ale proszę o rozwianie moich podejrzeń. W poprzednim miesiącu współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia,czekaliśmy na okres co prawda spóźnił się 4 dni ale był normalny jak zawsze i trwał jak zwykle 5 dni. Dodam, że wcześniej przed okresem w spodziewanym dniu, a także aż w przed dzień miesiączki zrobiłam 4 testy ciążowe wszystkie negatywne. Myśleliśmy, że wszystko ok, ale w ten poniedziałek (czyli cykl się zgadza bez opóźnień nawet 2 dni wcześniej niż być powinna) dostałam okres dwa dni super, jak zawsze, natomiast dzisiaj bardzo skąpo, a obecnie już nic. Nie wiem co się dzieje? Czy to jednak ciąża? Przyznam,że czuję że mam podwyższoną temperaturę, ale reszta jest ok. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Bardzo małe prawdopodobieństwo, że wykonane testy ciążowe są niewiarygodne. Ponadto dwie miesiączki po współżyciu wykluczają ciążę.
Odmienny przebieg ostatniej miesiączki może mieć wiele przyczyn np. stres, duży wysiłek fizyczny. Proszę poczekać do kolejnego okresu. Gdyby przebiegał on inaczej niż poprzednie konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam