Przyczyny opóźniania się miesiączki przy braku stosunków płciowych

Witam , mam 18 lat i jestem dziewica , opoznia mi sie okres , zawsze dostaje pod koniec kazdego miesiaca od 3 miesiecy dostaje na poczatku kazdego obecnie mi sie opoznia . dodam tez ze wczesniej robilam badania na tarczyce i wyszlo ze jest wszystko wporzadku i nie mam tarczycy , wiec jakie moga byc tego powody ? dlaczego nie dostalam jeszcze miesiaczki ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powodów dla których może spóźniać się menstruacja może być wiele. Najczęściej jest to stres, wysiłek fizyczny, zła dieta, odchudzanie oraz wahania hormonalne. Te ostatnie są jak najbardziej możliwe w okresie dorastania. Mam tu na myśli wahania hormonów płciowych. Ważne jest także kiedy wykonywała Pani badania tarczycy. Przyjmuje Pani prawdopodobnie Euthyrox ?? być może obecnie dawka leku jest za mała. Sugerowałbym kontakt z lekarzem.