Przyczyny pojawiania się czerwonych plam na dekolcie w sytuacji stresowej

Dzień dobry. Chciałam zapytać o przyczynę pojawiania się czerwonych plam na dekolcie w sytuacji stresowej oraz w pomieszczeniach gdzie jest ciepło. Jest to dość uciążliwe szczególnie na egzaminach lub po zdjęciu szalika w zimie.Plamy wyskakują czasem nawet kiedy się nie denerwuję, podczas zwykłej rozmowy.Czy można im jakoś zaradzić? Badałam hormony tarczycy sądząc,że może tu leży problem,ale jest wszystko w normie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Plamy może powodować stres lub alergia. Spróbuj zażywać wapno, ale i tak kłania się lekarz dermatolog.
Obecnie mogę polecić Ci balsam do ciała polskiej firmy Sylveco, który kupisz w aptece lub drogerii i skepie zielarskim. Jest to balsam na naturalnych składnikach a jego główną zaletą jest to,że dzięki betulinie i wyciągu z pestek winogron jest kosmetykiem kojącym i regenerującym skórę i ma właściwości lecznicze.