Przyczyny pojawienia się brązowej wydzieliny z pochwy

Witam, mam 17 lat i mam problem.
Wczoraj, zamiast spodziewanego okresu pojawiła mi się brązowa wydzielina z pochwy. Nigdy coś takiego się nie zdarzało, ale we wrześniu 2009 uprawiałam z chłopakiem petting, choć do wytrysku nie doszło. I tak martwiliśmy się czy nic się nie stało?
Przez cały czas od września miałam normalne miesiączki, cykl trwa 23-25 dni i okres zawsze był punktualnie. Martwię się strasznie, nie wiem co się dzieje, to byłby już 5 miesiąc ciąży, ale raczej nie mam żadnych objawów?
Proszę o odpowiedź. Czy to może mieć coś wspólnego z ciążą? Słyszałam, że podczas pettingu może dojść do zapłodnienia, a miesiączki w ciąży mogą się pojawiać..

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zajście w ciążę podczas uprawiania pettingu jest bardzo mało prawdopodobne. Regularne cykle miesiączkowe od tego czasu praktycznie wykluczają możliwość ciąży. Proszę się nie denerwować, pojedyncze nieregularności w długości okresu nie są niczym niezwykłym, nawet u w pełni zdrowych kobiet. Brązowe plamienie to nic innego jak delikatne krwawienie, które w Pani przypadku prawdopodobnie oznacza zbliżającą się miesiączkę.

Pozdrawiam serdecznie!