Przyczyny powstawania dużych ilości gazów i długotrwałych wzdęć

Od kilku lat doskwierają mi wzdęcia, cuchnące gazy. Po zjedzeniu czegokolwiek mam bardzo duże ilości gazów. Strasznie jest to męczące i nie wiem już co robić. Miałem robioną gastroskopię, kolonoskopię, usg jamy brzusznej, morfologię - nic nie wykazało. Enzymy trzustkowe i wątrobowe w normie. Badanie kału - pasożytów brak, wyhodowano: E. coli (+++), enterococcus faecalis (+++). Proszę o pomoc. Co może być powodem moich dolegliwości? Co powinienem zrobić? Skąd tak duże ilości gazów?? Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po wykonaniu badań kontrolnych proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego. Specjalista zaleci terapię, która w połączeniu z odpowiednią dietą powinna przyczynić się do złagodzenia dolegliwości.