Przyczyny powstawania ostróg piętowych

co może być przyczyną powstania ostróg pięt? czy wystarczy leczyć to fastum żel? to opinia jednego z lekarzy ortopedów w szczecinie to kpiny , bo ja nie mogę chodzić i nie sypiam z bólu. proszę o zainteresowanie moim problemem. czekam na konktakt Joanna

Marta Mielniczuk

Witam, ostroga piętowa to zmiany zwyrodnieniowe guza piętowego kości piętowej, powoduje to powstanie narośli kostnej, która może powodować zapalenie rozcięgna podeszwowego. Można stosować leczenie zachowawcze: specjalne wkładki do butów, rehabilitację, NLPZ w maściach. W bardzo ciężkich przypadkach można zastosować leczenie operacyjne. Pozdrawiam.