Przyczyny powstawania plamek na paznokciach

Witam Chciałam się dowiedzieć jaka może być przyczyna białych plamek na paznokciach. Sądziłam, że pojawiają się przy niedoborze cynku, magnezu itp, ale ja jem dużo pełnego ziarna, owoców, orzechów, piję mleko-ogólnie jem nabiał-sery, serki itp. Kawę pijam rzadko, czarną herbatę tylko raz dziennie. Ostatnio ze względu na porę roku jem trochę mniej świeżych warzyw, jednak dotąd nie miałam takich plam zimą. Nie jestem przesadnie zestresowana, dość dobrze śpię, jakie mogą być więc powody?

Witam! Białe przebarwienia na paznokciach nie zawsze są wynikiem niedoboru witamin i minerałów. Niekiedy powstają na skutek niewielkich urazów płytki paznokcia lub reakcji na lakiery do malowania paznokci. W bardzo rzadkich wypadkach są wynikiem infekcji. Niepokój budzą jedynie plamki w kolorze żółtym bądź zielonym.