Przyczyny powstawania rozstępów na piersiach i biodrach u szczupłej nastolatki

Od czego powstają rozstępy na piersiach i na biodrach u szczupłej nastolatki ?

Z reguły wynika to z szybkiego wzrostu, tycia lub błędów w diecie. Proszę przeanalizować swoją dietę i stosować ewentualnie kosmetyki dla kobiet w ciąży przeciw rozstępom np. Mustela.

Jesli chodzi o rozstępy, to najczęściej u nastolatek wynikają z intensywnego wzrostu i zmian hormonalnych, ponadto wpływ na ich powstanie mogą mieć czynniki genetyczne oraz stosowanie niektórych leków. Problem polega na zaburzeniach wytwarzania kolagenu. Leczenie rozstępów polega na pobudzeniu jego prawidłowej produkcji. Najwyższa skuteczność kuracji jest na etapie, gdy rozstępy są czerwone lub fioletowe. Peelingi lekarskie, mezoterapia igłowa oraz masaże z wcieraniem odpowiednich maści, w połączeniu z właściwą dietą dadzą bardzo dobre rezultaty.

Dzień dobry,

Owszem, rozstępy mogą powstać również w szczupłej nastolatki. Ich przyczyn może być kilka: szybki wzrost, zmiany hormonalne, niewłaściwa dieta czy na skutek przyjmowania niektórych leków. Z tym problemem łatwiej jest walczyć w momencie, gdy mamy do czynienia z jeszcze różowymi rozstępami, wtedy bardzo pomocne będą np zabiegi z falą radiową, które stymulują produkcje włókien kolagenowych. Jeśli natomiast rozstępy, które mamy przyjęły już perłowo-białe zabarwienie, należy je traktować jak bliznę - w tym wypadku najskuteczniejsza jest terapia łączona- zabiegi laserem eCO2 i mezoterapia igłowa.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam