Przyczyny problemów hormonalnych u 22-latka

Witam. Jestem facetem i mam 22 lata, i nadal mam trądzik, i przetłuszczającą się skórę, nic nie pomaga, dodam że jestem bardzo chudy od zawsze i mam mały apetyt (57kg przy 180 cm wzrostu). Mam też bardzo mały zarost na twarzy, prawie brak. Największy problem to jednak mały penis (11 cm we wzwodzie , obwód od 10cm do 11,5 w zalezności od miejsca). Czy to wszystko przez problemy hormonalne czy jest inna przyczyna?

Witam Pana,

Powinien się Pan wybrać do endokrynologa i wykonać badanie hormonalne. Jeśli chodzi o rozmiary penisa, to nie odbiega Pan bardzo od średniej.
Wyniki różnią się nieco w zależności od metodologii badania, wydaje się jednak, że długość ludzkiego penisa wynosi około 12,9-15,0 cm z 95-procentowym poziomem ufności (w rozpiętości 10,7-19,1 cm). Typowy obwód wynosi w stanie pełnej erekcji w przybliżeniu 12,6 centymetra. Średnia wielkości penisa jest nieco większa od mediany wielkości; innymi słowy większość penisów jest poniżej statystycznej średniej rozmiaru.
Jeśli odczuwa Pan jednak niepokój z tego powodu, to proszę wybrać się do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie.
Dr n. med. Marek Derkacz