Przyczyny przepisania leku Euthyrox N 25 w czasie ciąży

Jestem w 27 tyg ciąży, lekarz przepisał Euthyrox n25 ponieważ TSH= 2,63 FT3= 4,48 /n: 2,63 - 5,71/ FT4= 13,60 /n: 9,01 - 19,05/ Anty TG= 1,6 /n: <4,11/ Anty TPO= 0.0-chyba, ze zerowy wynik oznacza jakiś błąd bo kiedyś robilam te przeciwciała i były w normie, ale nie zerowe. USG tarczycy przed ciążą-było ok Teoret. tsh jest w normie, nie wiem co znaczy wynik reszty, więc może nie powinnam brać hormonow? Czy lepiej wziąc bo nie zaszkodzą a mogą pomóc? Czy po ciąży będę musiała dalej je brac?

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza . Po ciąży warto wykonać badania kontrolne w celu ustalenia dawki lub odstawienia leku.