Kobieta , 24 lata Bardzo proszę o pomoc. Od roku pachną mi nogi w tym stopy .Nie mogę schudnąć mimo, że jem mniej i zdrowo. Mam stwierdzony zespół policustycznych jajników. Ważę ok.90kg ale jestem bardziej zbita. Moja pdzemiana materii jest wporzadku, bo wyróżniam sie ok4 razy dziennie albo i więcej. Robiłam badania krzywej cukrowej z palca wyszlo 89 a z krzywej cukrowej 120, morfologie (wporzadku) oraz badanie moczu ( Leu *S i Ery *S, Leu 100 a Ery 50 ). Nie mam w rodzinie genetycznych obciążeń otyłością.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr inż. Aleksandra Żyłowska 17
Mgr inż. Aleksandra Żyłowska Dietetyk, 17 poziom zaufania
Zaufany specjalista
Edytuj odpowiedź

Witam. Proszę sprawdzić poziom TSH oraz T3 i T4, być może choruje Pani na niedoczynność tarczycy. Opuchlizny związane są z nieprawidłową gospodarką wodną i zatrzymywaniem płynów w przestrzeni międzykomórkowej. Wydalaniu płynów z ustroju pomaga picie wody małymi łykami przez cały dzień (ok. 2 litrów) oraz regularne spożywanie posiłków. Do diety należy włączyć warzywa i owoce z dużą zawartością potasu. Proszę zastosować zioła moczopędne, np. pokrzywę. Nie napisała Pani, w jaki sposób się odżywia, zatem nie mogę stwierdzić, czy robi to Pani prawidłowo.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badania moczu – Badania moczu są jednymi z podstawowych badań laboratoryjnych, których wyniki umożliwiają wykrycie wielu chorób. Mocz może zawierać setki różnych substancji, które są efektem końcowym procesu przemiany materii.
  • Otyłość – Otyłość jest uważana za pandemię XXI wieku. Częstość występowania otyłości na świecie gwałtownie wzrasta. W USA w latach 1991-2003 liczba osób otyłych zwiększyła się od 15% do 25%. W Polsce stwierdza się ją u 19% osób, a łącznie nadwaga i otyłość występuje u 15,7 mln (stan na 2002 r.