Przyczyny skurczy dodatkowych

Witam, jestem kobietą w wieku 28 lat. Pojawiły się u mnie skurcze dodatkowe, które bardzo dają mi się we znaki. Na badaniu Holter wykazało tylko 3 skurcze komorowe oraz 13 skurczy nadkomorowych, jednak już następnego dnia po badaniu skurcze się nasiliły. Echo serca nie wykazało żadnych wad zastawek ani wad przeciekowych, w worku osierdziowym nie stwierdzono płynu. Jaka więc może być przyczyna owych skurczy? Jak mam sobie z nimi radzić? Podejrzewam u siebie niedobór magnezu (drżenie powieki).

Witam. Być może trudno Pani w to uwierzyć, ale ilość dodatkowych pobudzeń w sercu jest bardzo mała i nie stanowi powodu do niepokoju. Oprócz niedoboru elektrolitów do tego typu zaburzeń predysponować mogą zaburzenia funkcji tarczycy w związku z czym sugeruję oznaczenie poziomu TSH we krwi.