Przyczyny utraty wagi u 18-latka

Jakie mogą być powody chudnięcia?

Dzień dobry. Obniżenie masy ciała mogą mieć bardzo zróżnicowane przyczyny: od tych prozaicznych jak omijanie posiłków (np. w wyniku intensywnego trybu życia) po poważne jak zaburzenia endokrynologiczne czy nowotwory. Szczególnie alarmująca sytuacją jest nagły ubytek masy ciała na poziomie 10% lub wyższy. Jeżeli nie wynika bowiem z zaniedbywania pór i jakości posiłków może sygnalizować problemy z tarczycą, cukrzycę, choroby układu pokarmowego, a nawet nowotwory. Jeżeli obserwuje Pan/i u siebie nagły spadek masy ciała, wymaga to bezwzględnej dalszej diagnostyki celem ustalenia przyczyny.
Pozdrawiam, wszystkiego dobrego!

Witam. Przyczyn może być wiele od złego odżywiania po choroby. Jeżeli obserwuje Pani znaczny spadek masy ciała , wymaga to diagnostyki celem ustalenia przyczyn chudnięcia. Pozdrawaim

Może byc wiele przyczyn, jeżeli nie ogranicza sie jedzenia a waga spada to nalezy sie koniecznie udac do lekarza i wykonac przynajmniej podstawowe badania - morfologie, TSH, poziom cukru.