Przyczyny wystąpienia i przebieg depresji androgennej

Witam, chciałam zapytać o depresję androgenną. Czy istnieje takie medyczne określenie? Jakie są warunki rozwoju tej choroby? Czy rozwija się ona pod wpływem jakiś czynników zewnętrznych, np. stresująca sytuacja w rodzinie, czy może się rozwijać też, kiedy ktoś żyje w spokojnej, bezstresowej atmosferze? Czy jest dziedziczna i może przechodzić z ojca na syna? Z poważaniem, Karolina

Witaj serdecznie. Specjaliści są różnego zdania. Jedni twierdzą, że depresję nabywamy sami - natomiast inni, że jest to problem wrodzony (tło genetyczne). Ja natomiast uważam, iż depresja może zostać zarówno nabyta jak i wrodzona (teoria łańcucha genetycznego).

Syn może odziedziczyć skłonności do stanów depresyjnych czy też samej depresji.

Na depresję wpływają również czynniki środowiskowe. Z mojego doświadczenia z depresją najlepiej walczyć dwutorowo = psychiatra + psychoterapeuta.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu